تلفن : 02133927425
|
آدرس : تهران ، خیابان لاله زار جنوبی ، اول کوچه گودرزی ، پلاک 48
ساعت کاری فروشگاه شنبه تا چهار شنبه 9 تا 18 و پنج شنبه ها 9 تا 14
تلفن : 02133927425
|
آدرس : تهران ، خیابان لاله زار جنوبی ، اول کوچه گودرزی ، پلاک 48

بلاگ

سالیان متمادی است که از ابزار های اندازه گیری یا ابزار دقیق در هر حرفه ای پیشه گرفته ایم . در این مقاله سعی داریم به تعریف جامع تری از اینکه ابزار دقیق چیست ، بپردازیم تا این مبحث باز شود .از دسته بندی گسترده این ابزار پر کاربرد خواهیم گفت و بعد به مبحث فروش ابزار دقیق در بازار ابزار صنعتی ایران نگاهی می اندازیم . 

ابزار دقیق چیست ؟ (تعریف )

به مجموعه ابزاری گفته می شود که برای اندازه گیری پارامتر ها به کار می رود . با این که ابعاد بزرگی ندارند ، جزء مهمی از یک سیستم را تشکیل می دهند . دقت اندازه گیری در ابزار دقیق بسیار اهمیت دارد .

اهمیت این موضوع تا آن جاست که رشته ای مخصوص نیز به همین نام یعنی ابزار دقیق به وجود آمده است . و در این رشته مهندسان ابزار دقیق را داریم . وظیفه مهم آن ها برسی کنترل دقیق سیستم است .

فروش ابزار دقیق

معرفی ابزار دقیق

معرفی این ابزار بسیار گسترده است و دلیل آن اختصاص یافتن طیف وسیعی از پارامتر هایی است که طی شرایط مختلف به وسیله انواع ابزار سنجشی مورد برسی قرار می گیرند .

از ابزار دقیق برای تشخیص پارمتر هایی چون فشار ، دما ، ارتفاع مایعات یا ارتفاع از سطح دریا ، مقدار جریان و بسیاری از موارد دیگر است .به وسیله این ابزار حتی میزان رطوبت را نیز میتوان اندازه گیری کرد .

دو وظیفه اصلی که برای ابزار دقیق مشخص شده را می توان 1 . اندازه گیری 2 . کنترل کردن دانست .

در مورد سنجش اندازه که معمولا آشنایی کاملی دارید.

در مورد کنترل کردن لازم است توضیحات بیشتری بدهیم .

امروزه با صنعتی شدن و دیجیتالی شدن انواع ابزار هایی که  قبلا به نوعی ما را به فعالیت وا می داشت ، بسیاری از امور برایمان ساده تر شده . این وسیله امروزه به روشی متفاوت تر عمل میکنند و قادر به کنترل سیستم بعد از اندازه گیری های لازم هستند . در این اندازه گیری ها به طور معمول اگر شرایط سخت کارگاهی هم وجود داشته باشد با کنترل از راه دور هم آسایش بهتری را دارد هم ایمنی شخص را پوشش می دهد . آن ها در انواع مختلف ابزار از پرشر ترانسمیتر ویکا گرفته تا گیج ها و دماسنج های مختلف در این دسته جای میگیرند.

 

کاربرد ابزار دقیق

عملکرد ابزار دقیقویدیو مقابل توضیح ساده ای است از کاربرد ابزار دقیق که در صنعت و کارخانجات کاربرد

زیادی دارد .

این ابزار امروزه در صنعت نفت و دسته بندی های دیگر این صنعت استفاده می شود .

اهمیت این وسیله در اموری است که ارزش بالایی دارد و اندازه گیری نقش مهمی را در آن ایفا می کند .

کاربرد ابزار دقیق در چیست ؟

جواب این سوال بسار وسیع است . چرا که در بسیاری از حرفه هایی که اندازه گیری اهمیت دارد این وسیله جایگاه خاص خود را دارد . انواع ترانسمیتر ، مانومتر ، ترمومتر دما و بسیاری از این قبیل ابزار وجود دارند که در صنعت به استفاده می رسند .

بر اساس نمونه هایی که در بازار موجود است می توانیم ابزار دقیق را در سه بخش دسته بندی کنیم.  دسته از آن ها به بخش سنسور  اختصاص دارند .که بر اساس تماس با مواد مورد نظر دما و فشار و رطوبتی که وجود دارد را برسی کرد .

دسته دیگر نمونه هایی را در بازار داریم که دارای نمایشگر هستند . از آن ها بیشتر در سیستم های هیدرولیک استفاده می شود . و یا موارد دیگری از این قبیل که در اتاق فرمان عدد اندازه گیری شده در صفحه نمایش نمایانگر شود .

 

 

از نمونه های آن که دارای نمایشگر هستند را در تصویر مقابل میتوانید مشاهده کنید .

برخی دیگر نیز در این دسته بندی ها وجود دارند که این داده اندازه گیری شده را ثبت می کنند . آن ها در دسته دیتالاگر قرار میگیرند .

قیمت ابزار دقیق

ابزار دقیق رشته ای جدید

اهمیت اندازه گیری از کوچکترین واحد اندازه گیری به صورت دقیق امروز کاربرد زیادی دارد . دقت اندازه گیری و اهمیت آن در تولید محصول ، آزمایشگاه ، کارخانه جات و بسیاری موارد دیگر اهمیت فراوانی دارد . همینطور که علم بشر پیشرفت می کند ، دقت اندازه گیری اهمیت بیشتری پیدا می کند . در این میان ابزار دقیق اکنون به همین دلایل از رشته های دانشگاهی محسوب می شود و نیاز به متخصص در این زمینه بنا بر نیاز جامعه امروز احساس می شود .

معرفی ابزار دقیق

فروش ابزار دقیق

جهت تهیه انواع این ابزار با مشخص کردن دقیق نمونه انتخابی خود ، با شماره هایی که در پایین صفحه در اختیارتان قرار داده ایم تماس حاصل نمایید .همچنین می توانید ابزار دقیق مورد نظرتان را در سایت سرچ نمایید و مشخصات دقیق آن را برسی نماییدو یا نیز باراه ارتباطی با ما همراه باشید . کارشناس فروش نیز جهت مشاوره پاسخ گو خواهد بود ، ابهاماتی که برایتان پیش آمده را پاسخگو هستند.

 

آدرس :

تهران – خیابان لاله زار جنوبی – اول کوچه گودرزی – پلاک ۴۸

تلفن :

02133927425 – 02133927423

پست الکترونیک :

mond_electric@yahoo.com

‫5/5 (4 امتیاز )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید
کلید اسکرول خودکار به بالا