تلفن : 02133927425
|
آدرس : تهران ، خیابان لاله زار جنوبی ، اول کوچه گودرزی ، پلاک 48
ساعت کاری فروشگاه شنبه تا چهار شنبه 9 تا 18 و پنج شنبه ها 9 تا 14
تلفن : 02133927425
|
آدرس : تهران ، خیابان لاله زار جنوبی ، اول کوچه گودرزی ، پلاک 48

بلاگ

این محصول تاریخچه طولانی دارد و اکنون در خیلی از وسایل برقی به کارمی رود .اگر به مطالب بیشتری در خصوص آن نیاز دارید ویا در حال نحقبق در مورد جزئیات آن هستید، پیشنهاد میکنیم مقاله مرتبط با آن را از دست ندهید. بدین منظور بر لینکزیر کلیک کنید.

میکروسوئیچ نوری چیست ؟

این سوئیچ نوری معروف به اند استاپ نوری در قطعات الکتریکی میباشد. از این وسیله در دستگاه چاپ برای نوشته ها ، عکسها و تمام محتوای اطلاعات درون سیستم که نیاز به تبدیل محتوای قابل لمس هستند استفاده میشود. اکثرپرینتر های موجود در بازار از این قطعه استفاده میکنند. شاید برایتان جای سوال باشد که این پرینتر ها به چه شکل از این سوئیچ استفاده میکنند؟؟ یا دقیقا وظیفه یک سوئیچ نوری چیست؟!

در این مورد باید بدانید، وضعیت قرار گیری محتوا بر روی صفحه که با نقطه در نظر گرفته میشود به وسیله چنین قطعه ای صورت میگیرد. میکروسوئیچ نوری بسیار حساس بوده و همانند تمام سوئیچ های الکتریکی ساختار ساده اس هم دارد.

طرز کار میکروسوئیچ نوری

اند استاپ نوری وسیله ای است که سیگنال های نوری را به طور انتخابی از یک کانال به کانال دیگر سوئیچ می کند. سوئیچینگ می تواند زمانی یا مکانی باشد. اولی به عنوان سوئیچ نوری (حوزه زمانی) یا تعدیل کننده نوری شناخته می شود ، در حالی که دومی را سوئیچ فضای نوری یا روتر نوری می نامند.

سوئیچ های نوری معمولاً برای بازی بهتر هستند ، در حالی که مکانیکی برای استفاده عمومی بهتر است. ما متوجه شدیم که سوئیچ های نوری Razer 30 میلی ثانیه سریعتر از سوئیچ های مکانیکی معمولی عمل می کنند ، که این امر آنها را برای بازی برتر می کند.

سیستم هایی که این عملکرد را با هدایت پرتوهای نوری انجام می دهند ، اغلب به عنوان کلیدهای “فوتونیک” ، مستقل از نحوه روشن شدن خود نور ، شناخته می شوند. دور از مخابرات ، سوئیچ نوری واحدی است كه در واقع نور را بین الیاف سوئیچ می كند و سوئیچ فوتونیكی واحدی است كه این كار را با بهره گیری از خواص مواد غیر خطی مانند مواد مبتنی بر نیمه رسانا برای هدایت نور (یعنی تغییر طول موج ، شدت ها) انجام می دهد.

نکته : به کوچکترین ذرات تشکیل دهنده نور فوتون میگویند.

میکروسوئیچ نوری

ساختار میکروسوئیچ نوری

یک اند استاپ نوری ممکن است با استفاده از مکانیکی ، مانند تغییر فیزیکی فیبر نوری برای هدایت یک یا چند فیبر جایگزین ، یا با اثرات الکترواپتیکی ، اثرات مغناطیسی نوری یا روش های دیگر کار کند. برای انجام عملیات منطقی ممکن است از سوئیچ های نوری سریع ، مانند آنهایی که از جلوه های الکترواپتیک یا مگنتو اپتیک استفاده می کنند ، استفاده شود. همچنین در این گروه آمپلی فایرهای نوری نیمه هادی گنجانده شده است که دستگاه های الکترونیکی  هستند که می توانند به عنوان سوئیچ های نوری استفاده شوند و با مدارهای میکرو الکترونیکی گسسته یا مجتمع ترکیب شوند.

سوئیچ نوری
میکروسوئیچ نوری
اند استاپ نوری

کاربرد میکروسوئیچ نوری

فناوری سوئیچینگ نوری در اتصال شبکه نوری به کار می رود. برنامه های اصلی محافظت نوری ، سیستم های آزمایش ، چندگانه سازهای افزایشی از راه دور قابل تنظیم و سنجش از موارد استفاده آن هستند. در آینده برای موارد کنترل بخش های امنیتی احتمال آن است که از این قطعه استفاده های بیشتری شود. در حال حاضر پرینتر های سه بعدی و موارد دیگر این چنینی بیشترین کاربرد را در این حوزه دارند.

آدرس :

تهران – خیابان لاله زار جنوبی – اول کوچه گودرزی – پلاک ۴۸

تلفن :

  02133927425 و 02133927423

پست الکترونیک :

mond_electric@yahoo.com

‫5/5 (2 امتیاز )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید
کلید اسکرول خودکار به بالا