مقاله ها

لیمیت سوئیچ کرکره برقی

برای دست یابی به اطلاعات تکمیلی تر راجب لیمیت سوئیچ کرکره ای به شما پیشنهاد میکنیم با کلیک بر عبارت زیر به مطالب جامع تری دست یابید.

لیمیت سوئیچ کرکره برقی چیست؟

درب کرکره برقی چگونه کار می کند؟ هر کرکره غلتکی از آلومینیوم تراش خورده ساخته شده و برای عایق بندی با فوم با چگالی بالا پر شده است. پس از تولید ، هر تخته مونتاژ می شود و به شکل “پرده” از اسکلت های آلومینیومی ساخته می شود که هنگام پایین آمدن درب یک دیواره جامد را تشکیل می دهد.نقش لیمیت سوئیچ کرکره برقی چیست؟بعد از این فرایند وقتی بلند شد ، دایره ها را جمع کرده و درون جعبه جمع و جور بالای در قرار میدهد. این دستور به فرمان شمابه وسیله لیمیت سوئیچ کرکره برقی به دستگاه اطلاع داده خواهد شد.

سوئیچ-کرکره-برقی

لیمیت سوئیچ کرکره برقی چگونه کار میکند؟

ابتدا به فرستنده ای که قبلاً برنامه ریزی شده نیاز دارید. برای تنظیم حد پایین ، با فشار دادن DOWN ، صفحه کرکره را به موقعیت حد پایین فعلی خود بفرستید. بعد ، هر دو دکمه UP و DOWN را فشار دهید تا موتور خاموش شود. با فشار دادن دکمه های بالا یا پایین به وسیله لیمیت سوئیچ کرکره ای، موقعیت جدید پایین تر انتخاب شود.

درب گاراژ شما یا هر کرکره برقی دیگر دارای کلیدهای تنظیم شده است که به موتور دستور می دهد چه موقع از کار بایستد – چه هنگام باز شدن و چه هنگام بسته شدن. اگر سوئیچ کرکره ای close-limit اشتباه تنظیم شده باشد ، ممکن است از بسته شدن درب جلوگیری کند. همچنین می توانید در هنگام باز کردن درب بازکن را عقب یا عقب بکشید.

در صورتی که کرکره برقی دچار مشکل شد ؛ یک راه حل برای این مسئله این است که اجزای کرکره غلتکی خود را با یک روان کننده مانند WD-40 اسپری کنید. WD-40 مکانیزم ها را شل کرده و به آنها امکان می دهد تا به راحتی حرکت کنند.

محل قرارگیری لیمیت سوئیچ کرکره برقی

کلید تعویض درب بازکن درب گاراژ کجاست؟ در برخی از مدل های درب گاراژ یا کرکره های برقی دیگر، سوئیچ  در مسیرها قرار دارد. اگر نمی توانید آن را در آنجا پیدا کنید ، با مرجع راهنمای خود مشورت کنید. همچنین ممکن است لیمیت سوئیچ کرکره ای در مکانیزم بازکن قرار گرفته باشد. برای رسیدن به آنجا از نردبان استفاده کنید و آماده شوید تا تنظیمات لازم را انجام دهید.

لیمیت سوئیچ کرکره برقی وسیله ای است که به شما کمک می کند عملکرد مناسب درب را تنظیم کنید. با گذشت زمان ، ممکن است لازم باشد سوئیچ تنظیم شود تا درب کرکره به درستی کار نکند ، بسته شود. با استفاده از این مراحل ساده ، قادر خواهید بود کلید سوئیچ را تنظیم کنید تا درب گاراژ شما عملکرد بهینه خود را بازیابد. همچنین به جلوگیری از حوادث ناخواسته کمک خواهد کرد.
به طور کلی ، سوئیچ های کرکره برقی دو دستگیره سفید هستند که می توانید با استفاده از یک پیچ گوشتی تخت تنظیم کنید. همیشه مطمئن شوید که هنگام کار با درب گاراژ اقدامات احتیاطی مناسبی را انجام می دهید.

سوئیچ-کرکره-برقی

تنظیمات لیمیت سوئیچ کرکره برقی

پس از یافتن کلید سوییچ ، پیچ گوشتی صاف خود را برداشته و دستگیره ها را بچرخانید. جهت افزایش جهت حرکت در جهت عقربه های ساعت بچرخید و جهت کاهش فاصله در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت. بعد ، با باز و بستن کرکره برقی را با کمک شخص دیگری ، آن را آزمایش کنید. در صورت لزوم دستگیره های لیمیت سوئیچ کرکره برقی را تنظیم کنید تا به عملکرد دلخواه برسید. در صورت نیاز از منبع نور استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هنگام کار با درب گاراژ ، وزن و پیچش از مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

اگر هنگام فشار دادن هنگام بسته شدن درب کرکره برقی معکوس نشود ، باید نیروی ایمنی را تنظیم کنید. این را می توانید با نگه داشتن درب با دست در حالی که در بسته است یا قرار دادن یک تکه چوب در زیر درب ، آزمایش کنید. برای تنظیم نیروی ایمنی لیمیت سوئیچ کرکره برقی پیچ پایین را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و دوباره آزمایش کنید. این عنوان “Open Force” یا “Close Force” است و دارای شاخص های سطح شماره ای است که می توانید برای ایجاد تغییرات با توجه به میزان نیروی مورد نیاز ، از آنها استفاده کنید.

تنظیم و آزمایش لیمیت سوئیچ کرکره برقی را ادامه دهید تا ویژگی ایمنی به درستی کار کند. این ممکن است چند دقیقه طول بکشد یا ممکن است یک بعد از ظهر طول بکشد. توجه داشته باشید که برای تنظیم سوئیچ درب گاراژ به زمان اضافی نیاز خواهید داشت.

 

لیمیت-سوئیچ-کرکره

افزودن تنظیمات ویژه به لیمیت سوئیچ کرکره برقی

تعداد زیادی گزینه دیگر برای درهای کرکره ای موجود است که عملکرد آنها را بسیار افزایش می دهد. انتخاب این موارد به میزان راحتی و امنیتی که می خواهید بدست آورید بستگی دارد. افزودن صفحه کلید به درب بازکن می تواند کدی را برای باز کردن درب گاراژ از خارج از خانه یا در موارد اضطراری وارد کنید. سنسور حساسیت هنگام نزدیک بودن وسیله نقلیه به دیوار به شما هشدار می دهد. نصب این دستگاه ها با لیمیت سوئیچ کرکره ای برای درب بازکن گاراژ شما آسان است و از همه مهمتر اینکه برای اجرای آنها به دانش فنی بسیار کم و بدون دانش نیاز دارید.

آدرس :

تهران – خیابان لاله زار جنوبی – اول کوچه گودرزی – پلاک ۴۸

تلفن :

  02133927425 و 02133927423

پست الکترونیک :

mond_electric@yahoo.com

‫5/5 (1 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *