مقاله ها

شیر برقی

شیر برقی آبیاری یونیدو

در ابتدا به این خواهیم پرداخت که شیر برقی چیست و چگونه کار می کند. از انواع آن خواهیم گفت . این شیر ابزار صنعتی پرکاربردی است که با استفاده از نیروی  مغناطیسی و برق کار می کند. کنترل انواع شیر برقی به صورت فرمان از دور انجام می شود. اهمیت آن ها در ماشین آلات صنعتی و خودکار است. با این وجود کاربرد های زیادی دارد. آن را با نام سلونوئید ولو هم می شناسند که در ادامه به برسی آن می پردازیم.

                                       برای دیدن محصولات شیر برقی از طریق دکمه آبی رنگ زیر وارد قسمت محصولاد شوید .

شیر برقی چیست ؟

وسیله ای است که در طراحی مدار فرمان به ما این دسترسی را می دهد که بتوانیم عبور و یا عدم عبور مایعات و گاز ها را به وسیله ی آن کنترل کنیم. این وسیله در اندازه ها و کاربرد های مختلفی تولید میشود.فروش شیر برقی در صنایع هیدرولیک بسیار رایج است. روش کار آن با استفاده از تایمر ها و میکرو سوئیچ ها و سایر المان های مدار فرمانی که داریم دستور باز و بست شدن به آن برای منظوری خاص میدهیم. انواع شیر برقی را به سلونوئید ولو هم می شناسند و به طور کل در بازار صنعت ایران به شیر ولو گفته می شود. این قطعه صنعتی از جنس فلز ساخته می شود . کاربرد آن برای تنظیم جریان سیال داخل مدار سیستم است که با باز و بسته کردن دریچه جریان را کنترل می کند. طرز کار شیر برقی وابسته به نوع کار آن متفاوت است.

 

شیر برقی چیست و چگونه کار می کند؟

چرا از شیر برقی استفاده می کنیم ؟

 

موارد استفاده از این قطعه صنعتی بسیار زیاد است به طوری که به نحوی در همه جا از آن استفاده میکنیم . از آن برای سیالات یعنی گاز ها و مایعات از خانه ها گرفته تا کارخانه جات ،زمین کشاورزی ،اتوماسیون صنعتی و … استفاده میکنند. عموما برای مایعاتی چون مواد نفتی ، آب و مواد شیمایی استفاده می شود.

 نام لاتین آن  ( Solenoid Valve )  است. دارای یک بدنه فلزی است که داخل آن قطعه ای به نام بوبین قرار دارد. بوبین در اصل یک سیم پیچ با خاصیت مغناطیسی بسیار بالاست . فروش شیر برقی در بازار به خاطر کاربرد بالا رواج دارد.

در  این شیر حرکتی خطی وجود دارد . نیروی الکتریکی به مکانیکی تبدیل می گردد . تمام این کار ها به وسیله قطعه ای انجام می شود که از مجموعه سیم پیچ هایی درست شده که در اطراف هسته ای آهنی محاصره شده اند . وقتی جریان الکتریکی فعال می شود میدان مغناطیسی به وسیله این روش شکل می گیرد .

بویین وسیله ای است که در یک شیر برقی و انواع آن اهمیت زیادی دارد .

در این قسمت به معرفی بیشتر آن می پردازیم . حرکت سیالات در این وسیله کنترل کننده ( مایعات و گاز ها ) به وسیله یک بویین انجام می گیرد . طرز کار بویین اهمیت زیادی دارد و به این شکل است که فشار آرمیچر و پیستون این وسیله به قطعه بویین تاثیر میگذارد . این چنین میدان مغناطیسی شکل می گیرد که به کنترل سیال منجر می شود .

نکته ی جالب اینجا است که در سلونوئید ولو برای هر ورودی و خروجی آن یک بویین در نظر گرفته شده است. اما شیر های یک حالته یک بویین دارند .بویین ها برای هدایت سیال استفاده می شوند. جهت اطلاع از خرید شیر برقی به پایین صفحه بخش اطلاعات تماس مراجعه کنید.

همانطور که از نام این قطعه پیداست شیر ها برای کارکرد صحیح که باز و بسته شدن است به نیروی الکتریسیته نیاز دارند و تا حدودی شبیه کانکتور عمل می کنند که برای کارکرد به نیروی برق احتیاج دارند .

طرز کار شیر برقی

بوبین یا سلونوئید مکانیزم اصلی را برای باز و بسته شدن تشکیل می دهد . هر بوبین خود از سه قسمت سیم پیچ ، قاب و سنبه سلونوئید تشکیل می شود .

قاب ها از جنس فولاد بوده و هنگامی که جریان الکتریکی در سیم پیچ برقرار می شود، قاب به عنوان یک آهنربا سنبه را به خود جذب کرده و با استفاده از سنبه سلونوئید که یک قطعه متحرک است باعث باز و بسته شدن شیر می شود . 

همانطور که اشاره شد، کنترل شیر های برقی معمولا از راه دور است.به وسیله فرمانی که به آن ها داده می شود درصد باز و بسته شدن آن ها تعیینمی گردد و این درصد می تواند از صفر بسته تا صد درصد باز درنظر گرفته شود.به همین خاطر فروش شیر برقی در صنعت بسیار رایج است .با امکاناتی که در انواع مدل ها قرار داده کاربرد زیادی پیدا کرده است.

نکته ی جالب در اینجا چنین است که در ابعاد بزرگ برای مثال گذرگاه های بزرگ برای تعمین توان مورد نیاز جهت اجرای فرمان در شیر های برقی از موتور برقی و چرخ دنده ها استفاده می شود.

در توان های بالای این دستگاه برای اطمینان کامل از برند های معتبر استفاده میکنند و کارایی بالایی هم به نسبت خواهد داشت .توان شیر های برقی محدود است .

برای بازدهی بالا و کارایی کناسب لازم است که به شکلی مطلوب از آن ها استفاده شود.

 

رطرطزرططط

انواع شیر برقی

این قطعه صنعتی مدل های مختلفی دارد که برای کاربرد مخصوصی طراحی شده اند . و به صورت دو راهه ، سه راهه ، چهار راهه ساخته می شود .

ورودی و خروجی ها در مدل سه راهه به این ترتیب است که در آن ها یک ورودی با دو خروجی در نظر گرفته شده. به طور معمولی یکی از آن ها باز است و دیگری بسته.

سلونوئید ولو های چهار راهه هم داریم که برای آن ها دو ورودی و دو خروجی طراحی شده است.و ظاهرآن ها مانند اتصال دو شیر دو راهی به یکدیگر است.

پر مصرف ترین در صنعت شیر برقی تایمر دار است که حتی در لباس شویی ها برای ورود آب به داخل ماشین استفاده می شود . نمونه ی دیگر این محصول شامل نمونه سروو ، شیر NC، شیر NO، شیر برقی تایمر دار برای آبیاری ، شیر برقی گاز و … هستند.

شیرهای برقی کاربرد های زیادی دارند . چرا که هم برای سیستم پنوماتیک و هم برای سیستم هیدرولیکی استفاده می شوند و علاوه بر آن مدل های زیادی هم دارند . در فروش شیر برقی مدل های زیادی موجود است . یکی از آن ها سرو است. کارکرد آن بسیار سریع است  و بر اساس نیاز سیستم در عین واحد باز و بسته می شود . جریان برقی که در یک شیر برقی وجود دارد 2 نوع است . و به اختصار با NC و NO خوانده می شود . این حرکت وابسته به تحریک قطعه ای در دستگاه به نام بویین است که وظیفه مهمی را بر عهده دارد . اگر باز باشند بسته می شوند و یا بالعکس . پایوت نامی است که به شیر برقی غیر مستقیم می دهیم . در همین مدل فشاری که از قسمت ورودی داخل می شود برای بسته گهداشتن هم از آن استفاده می شود . اگر انرژی کمتری مصرف شود حجم بیشتری از شیر قابلیت عبور کردن را دارد.

نکته مهم در استفاده از تجهیزات صنعتی که بسیار قابل توجه میباشد ، نصب صحیح قطعات است تا برای شما ایجاد دردسر نکند. پس از نصب صحیح قطعات اطمینان حاصل نمایید.

شرکت های مختلفی در زمینه تولید تجهیزات پنوماتیکی از جمله همین محصول فعالیت دارند . از شرکت های مطرح جهان می توان به : سلونوئید ولو یونیدی ، شیر برقی ترک  و شیر برقی پارکر اشاره کرد . جهت مشاهده سایر محصولات روی دکمه زیر کلیک کنید:

-1 سیم پیچ که از سیم مسی ساخته شده و به وسیله کاغذ چرب یا لاک از هم جدا می شوند . این لاک در برابر رطوبت مقاوم است و باعث خراب شدن سیم پیچ ها در کوتاه مدت نمی شود .

2- قاب فولادی که در توضیحات قبل اشاره شد با سیم پیچی که حالا با وصل جریان برق خاصیت آهن روبایی دارد سبب جذب هسته میشود.

نحوه کار شیر برقی

3- سنبه که یکی از اجزای متحرک داخلی شیر برقی ها محسوب می شود و برای باز و بسته شدن شیر به کار می رود . 

نمونه های مختلف سلونوئید ولو  را می توان به صورت فشاری، کششی، کششی فشاری ساخت .

اجزای تشکیل دهنده سلونوئید 

 

اجزای این قطعه قابلیت جالبی دارد چرا که این امکان را دارد که بر روی شیر نیز به صورت مجزایی وصل شود. اجزای سلونوئید را در این بخش می خواهیم برسی کنیم.

نکته ای که وجود دارد این است که قطعات تشکیل دهنده آن می بایستی در درپوشی نگهداری شوند . تا باعث شود از جلوی ورود گردو خاک و غبار و اشیای خارجی به درون آن جلوگیری شود . به خاطر ایمنی بیشتر باید در قسمت هایی که خطر انفجار وجود دارد  از درپوش برای آن استفاده کرد.

اجزایتشکیل دهنده سلونوئید را به پیچ ،فنر ، شیر کنترل ، تقسیم میکنند. زمانی که سلونوئید فعال است به طور معمول جریان کمی از سیال از مجرا و شیر کنترل عبور می کند. بخش آب بندی سلونوئید نیز از جنس پلاستیک و فلز است . وقتی که شیر غیر فعال هستش از یک فنر برای کنترل آن استفاده می شود.

 

دلایل استفاده از شیر برقی

در اول مقاله به این اشاره کردیم که سلونوئید ولو مصارف مختلفی دارد. از خانه هایمان تا کارخانه جات . در این قسمت به برسی بیشتر در رابطه با آن می پردازیم.
 • در منازل از این وسیله برای قطع و وصل کردن جریان آب برای زمانی که لازم نیس یک شخص مستقیما این کار را انجام دهد.
 • در پروژه های بزرگ صنعتی و پتروشیمی که اپراتور از اتاق کنترل اقدامات لازم برای باز و بسته کردن شیر ها را انجام می دهد .
 • برای کم کردن خطای انسانی که در مواردی باعث به خطر افتادن جان افراد می شود .
 • در ساختمان ها به عنوان شیر برقی گاز، برای قطع نمودن گاز ساختمان در شرایط اضطراری مانند زلزله .
 • و خیلی از موارد دیگر …
کاربرد شیر برقی آبیاری

عملکرد این شیر را به وضوحی بیشتر در ویدیو به صورت عملی می بینید.با تماشای آن به درک بیشتری از عملکرد این شیر خواهید رسید. این نکته به شما کمک می کند که هنگام نصب ابزار به درستی عمل کرده و هنگامی که سیستم نیاز به تعمیر داشت با اطلاع بیشتر عمل نمایید.

کار کردن با شیر برقی بسیار راحت است اما به شرطی که اصول آن را بدانید و در گرو آن به طور ناآگاهانه عمل ننماید به خاطر اینکه کوچک ترین اشتباه تاثیر بالایی در یک کل واحد میگذارد .

دلایل خرابی شیر برقی

استفاده از این شیر ها بسیار مهم است. در صورتی که به درستی استفاده نشوند در زمانی کوتاه دوچار مشکل می شوند. اما دلایل دیگری هم برای خرابی آن ها وجود دارد .در این جا به برسی آن می پردازیم.

_ تراز بودن اجزای داخلی اهمیت زیادی دارد ، چراکه در غیر این صورت این اجزا در هم گیر کرده و سبب خراب شدن سلونوئید ولو می شود.

_ولتاژی که در این قطعه استفاده می شود مهم است چراکه ، ولتاژی نا مناسب برای راه اندازی دستگاه بعث ساییدگی اجزای داخلی آن و حتی خراب شدن آن می شود.

_اگر از قطعاتی نا مناسب استفاده شود باعث می شود که آن به مرور زمان وارد دستگاه شود.

_از کار کردن زیاد به صورت قطع و وصل مداوم خود داری کنید. این مورد باعث می شود دستگاه داغ کند و باعث سوختن آن شود.

  • _اتصال نادرست شیر برقی باعث می شود که منجر به نشتی و پاره شدن آب بندی ها و در نهایت منجر به خراب شدن آن شود.
 •  
 • _همچنین گرمای زیاد و رطوبت هوا باعث فرسوده شدن قطعات داخل آن می شود . توصیه این است که در هنگام استفاده از آن در پوش آن را حتما قرار دهید.
همه ی این موارد پیش آمده برای این وسیله به خاطر استفاده اشتباه از شیر برقی است . در غیر این صورت مشکلی برای آن پیش تخواهد آمد. این وسیله در طولانی مدت به خوبی کار می کند.
 •  
فروش شیر برقی

فواید استفاده از شیر برقی یا سلونوئید ولو

به خاطر این وسیله می توانیم دیگر نیازی به اپراتور نداشته باشیم ! خود این وسیله می تواند به صورت اتوماتیک باز و بسته شود .
سرعت کارکرد خوب آن مخصوصا در حالت مستقیم شیر از فواید دیگر آن است .
با اینکه عملکرد آن اتوماتیک است اما دقت بالایی دارد قابل اطمینان است و قطع و وصل جریان سیال را کنترل دارد . و نکته مهم دیگر این است با اینکه این شیر به صورتی برقی است اما مصرف پایینی  در برق دارد .نیاز بهجریان بالایی ندارد.
سلونوئید

هیدرولیک و پنوماتیک ( انواع شیر برقی ! )

دو دسته عمده برای شیرهای برقی وجود دارد . که به وسیله سیال از هم متمایز می شوند . نوع سیال اهمیت زیادی دارد تا آنجا که برای خرید شیر برقی انواع مختلفی را در بازار مشاهده کرده ایم .درست است که هر صنعتی بنا بر نیاز و سیستم مختلف آن نیاز به یک نوع شیر برقی دارد اما باید بدانید که تفاوت اصلی در سیال است . حال به تعریف سیال را میگوییم تا این موضوع روشن تر شود . سیالات به گاز ها و مایعات گفته می شود اما در صنعت هیدرولیک آن را به مایعات می شناسند . در صنعت پنوماتک نیز به گاز ها .

بر این اساس شیر برقی در دسته بندی کلی به این 2 دسته فوق متمایز می شود . هر دو کارایی بالایی دارند و برای تهیه آنها میتوانید از طریق شماره های درج شده پایان صفحه دست به اقدام بزنید . سایت بانک صنعت ارائه دهنده انواع این محصولات در بازار روز است کهبا راهنمایی های لازم خود با شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را بر اساس پارامتر های استاندارد داشته باشید.

شیر برقی پنوماتیک یا هیدرولیک

شیر برقی پنوماتیک چیست؟

یک سلونوئید ولو پنوماتیکی بر اساس نیروی برق یا جریان الکتریکی به فعالیت خود می پردازد! در طی پروسه فعالیت میزانی از هوا طبق برنامه سیستم جا به جا می گردد.کاری که شیر برقی پنوماتیک انجام می دهد این است که این میزان از گاز فشرده شده را کنترل وتنظیم کند. انواع مختلف آن برای صنایع گوناگون وجود دارد. برای مثال تغییر جهت ،کنترل جریان ، کاهش فشار ، قطع کننده و ….

در خرید شیر برقی باید به اندازه آن نیز دقت داشت .اما با خیال راحت شرکت های مختلف و معتبر این ابزار کاربردی را در اندازه های گوناگونی در بازار ارائه می کنند. نام گذاری این وسیله بر اساس راه ورود و خروج آن است که در تصاویر زیر مشاهده می نمایید.

 

سلونوئید ولو
شیر برقی آبیاری
شیر برقی پنوماتیک

عملکرد هریک از انواع شیر برقی چگونه است ؟

در این قسمت با ویدیوئی سروکار داریم که به ما می گوید هر یک از مدل های سلونوئید ولو در سیستم چگونه کار می کنند . در این قسمت خواهیم دید که در این محصول چقدر تنوع وجود دارد و این محصولات همگی کاربردی ویژه دارند ! انواع شیر برقی مصارف بالایی در صنعت دارد .

نکات قابل توجه در شیر برقی

 

نکاتی که در نگهداری و خرید این قطعه صنعتی با اهمیت است ، مربوط به بدنه و ویژگی های آن است که در این قسمت به آن اشاره میکنیم.

اولین نکته نوع شیر است. که هریک با ویژگی های خاصی طراحی شده اند و اندازه دهانه های آن و سایر ویژگی های آن با هم متفاوت است. زمان فعالیت و کار هر یک با هم متفاوت است ، دارای ولتاژ جریانی متفاوت هستند. محیط کار آن ها با یکدیگر متفاوت هستند ، همچنین محلول یا سیالی که در آن شیر کار می کند.

اتصالات در این قطعه صنعتی با توجه به مدل های آن متفاوت است و بسته به ولتاژی که دارند نوع فشار آن ها متفاوت است.

اجزای سازنده شیر برقی

این شیر قطعه ای است که از اجزایی مانند بویین و مهره نگهدار بویین، هشته مغناطیسی ،اسپول ، اورینگ و … ساخته شده است.در ادامه وظایف آن را شرح میدهیم.

در این بین وظیفه بویین ایجاد نیروی مغناطیسی است.در  ساختار آن از سوکت استفاده شده به وسیله سوکت سیم انتقال دهنده برق به بویین وصل می گردد.قسمت پلاستیکی انواع شیر برقی وظیفه حرکت دادن اسپول را دارد. قطعه اسپول وظیفه جا به جایی هوای فشرده را دارد.بر روی اسپول ، اورینگ آب بندی قرار میگیرد.تنه شیر نیز اجزا را در خود نگه میدارد و آن ها در کنار هم قرار میگیرند و یک فنر که برای قطع شدن برق در نظر گرفته شده تا بویین اسپول را به حالت اولیه برساند.

 

اجزای سازنده شیر برقی

دسته بندی شیر برقی از نوع حرکت

دو نوع حرکت برای این وسیله در حالت اولیه وجود دارد  که آن را به دو دسته تقسیم می کند .

سلونوئید ولو با حرکت مستقیم

برای این قسمت در پایین فیلم انیمیشنی در جهت تکمیل مطالب قرار داده ایم .

در حرکت مستقیم عملکرد ساده است.و سیال از اوریفس گذر کرده و با حرکت پلانجر به صورت مستقیم باعث بسته شدن جریان می گردد. دبی جریان و حداکثر فشار کاری با نیروی مغناطیسی و و قطر این اوریفس بستگی دارد.در حرکت مستقیم به حداکثر میزان فشار و تغییراف فشار ورودی و خروجی ارتباطی ندارد . از سلونوئید ولو با حرکت مستقیم فشار کاری صفر تا بیشترین میزان را میتوان استفاده کرد.

سلونوئید ولو با حرکت غیر مستقیم

اختلاف فشار در سیستم حرکت غیر مستقیم اهمیت بسیار زیادی دارد . زیرا کنترل و قطع و وصل جریان در این سیستم همگی به وسیله اختلاف فشار انجام می شود. برای قطع و وصل جریان لازم است در این سیستم حداقل اختلاف فشاری حدود نیم بار وجود داشته باشد.توان سلونوئید ولو با حرکت غیر مستقیم به نسبت با نمونه قبلی بسیار بیشتر است.

شیر برقی
شیر برقی هیدرولیک
عملکرد سلونوئید ولو با حرکت نیمه مستقیم

این مدل از شیر برقی مشخصات دو  مدل قبلی را هر دو باهم دارد.آن ها قابلیت خوبی دارند زیرا می توانند با فشار صفر همکار بکنند و جریان زیادی هم کنترل نمایند!

آن ها دارای یک دیافراگم و حفره کوچک دو طرفه هستند این مشابه مدل غیر مستقیم است. پیستون در این مدل به دیافراگم به صورت مستقیم وصل می شود.با حرکت پیستون به طرف بالا دیافراگم ولو را باز می کند.در همین زمان یک حفره دیگر هم که نسبت به قبلی بزرگتر است به وسیله پیستون باز می شود.در این وضعیت افت فشار در چمبر بالا دیافراگم به وجود می آید.در این حالت دیافراگم به سمت بالا می رود.این باعث همان ویژگی است که این قابلیت را برای این سلونوئید نیمه مستقیم ایجاد می کند که در فضار صفر هم کار بکند.

جریان در شیر برقی

شیرهای برقی در حالت مستقیم و غیر مستقیم چه تفاوتی دارند؟

 

در پاراگراف بالا از حرکت سلونوئید ولو برایتان گفتیم در نوع حرکت آن ها تفاوت هایی وجود دارد به این صورت که مدل مستقیم شیر برقی معمولا سرعت عملکرد بهتری دارد . اگر بپرسید چرا ؟ به این خاطر است که مدل دیگر آن که عملکردی غیر مستقیم دارد تمام انرژی خود را صرف باز و بسته کردن درچه می کند. برای آنکه دریچه را باز نگه دارد انرژی زیادی را نگه می دارد . به این خاطر عملکردش ضعیف تر است .

 

شیر برقی مستقیم

روش کار این شیر در حالت یک طرفه در ویدیو نشان داده شده است :

برند های مطرح شیر برقی

در این پارت به مطرح ترین برند های سلونوئید موجود در بازار می پردازیم! از برند پارکر شروع می کنیم که کیفیت مطلوبی در میان سایر شیرها در بازار دارد. یک برند جهانی است که از لحاظ کارایی و بازدهی جایگاه خوبی پیدا کرده است . شما می توانید برای دیدن این محصول از دکمه زیر استفاده کنید .

 

 

یکی دیگر از نمونه های محبوب ،سلونوئید ولو که در بین مصرف کنندگان صنعت بسیار شناخته شده است ، شیر برقی ترک است ، برای دیدن این محصول نیز میتوانید بر دکمه اینمحصول کلید کنید .

 

 

 

خرید شیر برقی

با توجه به اینکه این وسیله نقشی کلیدی در سیستم را دارد متوجه اهمیت آن می شویم .کنترل جریان یک سیستم وظیفه ای سنگینی است که بعد از یک پمپ که جریان را به وجود می آورد ، آن را کنترل کند. حتی در برخی از سیستم ها شیر برقی پاسخ گوی کنترل جریان نیست و از یک پمپ دیگر برای کنترل استفاده می شود. اما از مزایایی که خرید شیر برقی دارد این است که هزینه آن مناسب تر در می آید. با دانستن مشخصات لازم سیستم هیدرولیک خود به صورت دقیق و داشتن پارامتر های استاندارد لازمه ی سیستم با اطمینان خاطر از این ابزار استفاده کنید. بنابرای لازم میداریم بر این نکته تاکید کنیم که قبل از خرید شیر برقی مناسبی انتخاب نمایید که متناسب با سیستم شما باشد و هزینه اضافه ای برایتان نتراشد. شما می توانید برای اطمینان از انتخابتان و خرید شیر برقی مناسب ، با توجه به استادارد روند سیستم خود و دریافت مشاوره با شماره های پایین تماس بگیرید.

شیر برقی

 

آدرس :

تهران – خیابان لاله زار جنوبی – اول کوچه گودرزی – پلاک ۴۸

تلفن :

 02133927425 و 02133927423

پست الکترونیک :

mond_electric@yahoo.com

‫4.9/5 (13 امتیاز )

یک فکر در مورد “شیر برقی

 1. سعادت پور گفت:

  برای خرید شیر برقی چطور اقدام کنم؟

  1. منعم گفت:

   برای خرید لطفا با شماره های درج شده تماس بگیرید

 2. Mas.mlo گفت:

  مطالب در مورد شیر برقی بسیار کامل بود ممنون از ویدیو هایی که قرار دادید.

  1. غلامرضایی گفت:

   ممنون از نظر شما ، انشالله مطالب شیر برقی براتون کاربرد داشته باشد.

 3. دانیال فریادرس گفت:

  مطالبی که راجب شیر برقی و طرز کارش توضیح دادید،واقعا عالی بودن
  از چه قیمت هایی شروع میشند شیر های برقی شما؟

  1. غلامرضایی گفت:

   ممنون از لطفتون . برای اطلاع از قیمت شیر برقی با شماره های درج شده در پایان مقاله تماس بگیرید .

 4. عارفی گفت:

  محصول شیر برقی آبیاری توی فروشگاه حضوریتون موجوده؟

  1. غلامرضایی گفت:

   بله ، انواع میکروسوئیچ در فروشگاه موجود است ، برای چک کردن برند مورد نظر و مدل خاص می توانید با شماره های درج شده در فروشگاه تماس بگیرید.

 5. Hakan گفت:

  مطالب بسیار عالی و آموزنده بود 👨‍🔧

  1. غلامرضایی گفت:

   سپاس از نظر شما . پیشنهاد میکنیم مقاله های مرتبط در این مبحث علاوه بر میکرو سوئیچ را هم مطالعه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *