تلفن : 02133927425
|
آدرس : تهران ، خیابان لاله زار جنوبی ، اول کوچه گودرزی ، پلاک 48
ساعت کاری فروشگاه شنبه تا چهار شنبه 9 تا 18 و پنج شنبه ها 9 تا 14
تلفن : 02133927425
|
آدرس : تهران ، خیابان لاله زار جنوبی ، اول کوچه گودرزی ، پلاک 48

بلاگ

وسیله ایست برای نشان دادن فشار که به آن مانومتر میگوییم . کاربرد مختلفی در صنایع دارد. در این مطلب می خواهیم به برسی دقیقی از آن بپردازیم و نکات لازم جهت خرید مانومتر را بیان کنیم . چرا که کاربرد های متعددی دارد . بنابر این بعد از آنکه گفتیم مانومتر چیست از روش کار کرد و عملکرد آن برایتان توضیحاتی می دهیم . انواع آن را با همدیگر برسی می کنیم . و از  قیمت مانومتر در بازار برایتان می گوییم و ویدیو هایی را جهت درک بیشتر آن خواهید دید. پس با ما همراه باشید !!!

مانومتر چیست ؟

نوعی فشار سنج است . اندازه گیری فشار گاز ها را انجام دهد . اگر می خواهید بدانید چطور ؟ عملکرد آن به این صورت است :

یک فشار سنج دمای گاز را بر اساس دمای هوای اطراف اندازه گیری می کند . یعنی اینکه عملکرد آن بر اساس مقایسه است ! مقایسه دو نوع گاز . اما اگر بخواهیم آن را شرح دهیم باید بگوییم عملکرد آن این است که این ابزار از یک لوله یو شکلی تشکیل شده .داخل این لوله محلولی ریخته می شود که چگالی آن تعیین شده است . بر این اساس یعنی اختلاف فشار سطح محلول متغیر می شود . این چنین است که فشار اندازه گیری می شود.

محلول نام برده شده اکثرا مایعی مانند آب است که رنگی شده یا از جیوه استفاده می شود . در این جا سوالی پیش می آید و آن این است که چرا از جیوه باید استفاده کرد ؟!

1. دلیل آن چیزی نیست جز چگالی جیوه ! که به خاطر بالا بودن چگالی آن به نسبت سایر محلول ها انتخابی خوب برای مانومتر است . چرا که اگر از مایعی دیگر استفاده کنیم و آن مایع چگالی کمی داشته باشد نیاز به یک لوله یو شکل خیلی بزرگ هستیم . بزرگ در ارتفاع! و اندازه آن از ده متر هم بیشتر می رسد.

2. دلیل دومی که در انواع مانومتر ها برای انتخاب جیوه و جود دارد در مورد فشار بخار جیوه است. اندازه این فشار پایین است و علاه بر آن خلائی نسبی را در بالای سطح لوله ی شیشه برایمان ایجادمی شود .چونکه محلول های دیگر فشار بخار متفاوتی دارند این اندازه در محاسبه فشار های دیگر تاثیر می گذارد بنابر ای عملا از محلول دیگری استفاده نمی کنیم.

 

 

مانومتر چیست

در چه مواردی از مانومتر استفاده کنیم؟

از توضیحاتی که در مورد روش کار آن خدمتتان عرض کردیم روشن است که ساختار خیلی ساده ای دارد و کاربرد آن برای جای خاصی است. اما آنچه که گفته می شود از انواع مانومتر های موجود برای اندازه گیری فشار در اوپراتور محلی به کار رفته می شود و نیاز اندازه گیری فشار را در سطح محلی پاسخ گو است. با این حال که روشی بسیار ساده به نظر می رسد اما در عین حال بسیار دقیق و هم بردی هم هست.

این یک کمیت مهم برای اندازه گیری صنعت هست .برای آنکه نوع تجهیزات ابزار دقیق را هم برسی کنیم ،فشار سیستم خیلی تاثیر زیادی دارد. بیشترین فشار قابل تحمل دستگاه هشداری است برای ما .برای اندازه گیری آن ما به یک وسیله نیاز داریم که کاربرد مانومتر درهمین قسمت است. اندازه گیری های نشان داده شده بر اساس میلیمتر است. اگر فشاری که به دو طرف لوله وارد می شود یکسان باشد اتفاقی که در لوله شیشه ای می افتد این است که اندازه آن به یک حد مساوی در دو طرف می رسد!

 

فروش انواع مانومتر

کاربری مانومتر و موارد استفاده گوناگون

تا اینجا گفتیم که کاربرد اصلی این وسیله محاسبه یا سنجیدن فشار است . اما کارایی های دیگری هم دارد . برای تکمیل مطالب لازم میداریم به صورتی مختلف از کاربری آن برایتان بگوییم .در طرح ها و مدل های مختلفی انواع مانومتر وارد بازار می شود . محاسبه فشار برای آن ها یک نمونه پر کاربرد از آن است . زیرا کارایی بسیاری دارد که برای مثال می توان به محاسبه ارتفاع سطح دریا را برسی کرد .
  اما در کجا ؟ بیشترین استفاده و کارایی آن در صنعت هوا فضا است . از آن در بالن برای هوا شناسی در موشک ، ماهواره استفاده می شود . موارد دیگری که میتوان به دلیل اهمیت آن معرفی نمود محاسبه جریان است . که بر اساس یک رابطه با فشار به راحتی به دست می آید.
از اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا گفتیم محاسبه عمق نیز برای مانومتر و انواع آن مقدور است . که بیشتر غواص ها از آن استفاده می کنند . پس به طور کلی یک مانومتر می تواند این کارایی ها را داشته باشد :

1. به دست آوردن فشار
2. برسی ارتفاع از سطح دریا
4. به دست آوردن جریان
5. برسی عمق

فروش انواع مانومتر

انواع مانومتر

میتوان به طور کلی دو دسته بندی برای انواع آن در نظر داشت .

1. بر اساس کاربردی که مانومترها دارند و بر طبق محلول درون آن چند نوع مانومتر داریم که روغن ، اکسیژن و… می تواند نوع آن را مشخص کند . علاوه بر آن مدل دیجیتال هم برای آن وجود دارد .

دسته ای دیگر بر اساس جنس ساختار آن است که آن را متمایز از هم می کند . عمده ترین مدل های آن از جنس برنج ، آب کروم و استیل هستش .

در زیر انیمیشنی از طرز کار انواع مانومتر قرار گرفته شده است که روش کار آن را با تصاویر ساده توضیح می دهد.

ویکا برند محبوب ترانسمیتر

این شرکت یکی از معروف ترین ها در این عرصه ابزارالات دقیق  برای اندازه گیری ها است . این شرکت دارنده برند محبوب آلمانی در این حوزه است و به تولید انواع ترانسمیتر می پردازد . یکی از دلایل موفقیت این شرکت تمرکز  در این حوزه ابزار سنجشی است که توانسته  با تجربه بالا کیفیت محصولات را ارتقاء بخشد و سابقه کار بالایی دارد .فروش ترانسمیتر نیز اکثرا بر این برند می چرخد . اهمیت دقت و اطمینان کردن به ابزار اندازه گیری اهمیت خیلی بالایی دارد . 

طرز کار یک مانومتر به چه صورت است ؟

عملکردی که این وسیله دارد بر حسب مقایسه دو پارامتر و محاسبه فشار است . ویدیو ای که در نظر گرفته ایم توضیحات مفیدی از عملکرد و طرز کار مانومتر دارد .

فروش مانومتر

برای تهیه انواع فشار سنج های لازم صنعتی و مختلف از مدل های دیجیتالی گرفته تا عقربه ای ، حتی گیج فشار ، یا گیج فشار و دما پرشر سوئیچ و مدل های دیگر با ما تماس بگیرید . شماره های تماس پایین صفحه قابل نمایش است . برای اطلاع از قیمت مانومتر نیز به خاطر نوسانات بازار آن را درج نکردیم پس برای خرید با این شماره های مشخص شده تماس حاصل فرمایید. انواع مانومتر با برند ویکا با کاربری های مختلف موجود است .

 

آدرس :

تهران – خیابان لاله زار جنوبی – اول کوچه گودرزی – پلاک ۴۸

تلفن :

 

  02133927425 و 02133927423

پست الکترونیک :

mond_electric@yahoo.com

‫5/5 (4 امتیاز )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید
کلید اسکرول خودکار به بالا