تلفن : 02133927425
آدرس : تهران، خیابان لاله زار جنوبی، ابتدای کوچه ترابی گودرزی، پلاک 48
ساعت کاری فروشگاه : شنبه تا چهارشنبه از 9 تا 18 و پنجشبه ها 9 تا 14
تلفن : 02133927425
آدرس : تهران، خیابان لاله زار جنوبی، ابتدای کوچه ترابی گودرزی، پلاک 48

بازدید کننده عزیز، به دلیل نوسانات و تغییر قیمت، جهت اطلاع دقیق از قیمت ها با فروشگاه تماس حاصل نمایید. 02133927425 - 02133927423 

بازدید کننده عزیز، به دلیل نوسانات و تغییر قیمت، جهت اطلاع دقیق از قیمت ها با فروشگاه تماس حاصل نمایید. 02133927425 - 02133927423

خرید میکروسوئیچ

کلید ( مدار ) وسیله ای است برای وصل و قطع کردن برق، که تغییر مسیر جریان الکتریسیته را در یک مدار برعهده دارند. مانند کلید آسانسورها. میکروسوئیچ (Micro switch)، همانند کلیدها عمل می کنند. در واقع میکروسوئیچ ها به جریان های برقی فرمان می دهند و جریان مدارهای برقی را کنترل می کنند و با یک شوک برقی کوچک تحریک می شوند و وظیفه ی خود را آغاز می کنند.شما میتوانید جهت مشاوره خرید میکروسوئیچ، اطلاع از قیمت میکروسوئیچ با فروشگاه بزرگ بانک صنعت در ارتباط باشید.

میکروسوئیچ ها به دلیل کم هزینه بودن، عمری مفید، مقاومت زیاد، در صنایع های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. از میکروسوییچ ها برای صنایع خانگی و غیر خانگی در دستگاه های ماکروویو، دستگاه های پرینتر، دستگاه های کپی، آسانسور ها، بالابر ها، ماشین های لباسشویی و… استفاده می شود و عملکرد این دستگاه های برقی را بهتر کنترل می کند. این قطعات را برای صنایع خانگی و غیرخانگی طراحی کرده اند و کاربرد میکروسوئیچ ها را برای کار با انواع صنایع را یکسان طراحی کرده اند.

 

خرید میکروسوئیچ در لاله زار

شما می توانید به جهت خرید انواع موارد میکروسوئیچ و اطلاع از قیمت میکروسوئیچ از فروشگاه اینترنتی بانک صنعت و یا خرید حضوری در لاله زار تهران، از فروشگاه اینترنتی بانک صنعت، اقدام کرده و از مشاوره حرفه ای قبل از خرید متخصصان ما بهره مند شوید. همچنین در خصوص دریافت مشاوره در پروژه های سنگین و یا ساختمانی نیز می توانید از طریق چت آنلاین وب سایت، بجهت خرید میکروسوئیچ، پیام دهید.

میکروسوییچ یا لیمیت سوییچ چیست ؟ 

لیمیت سوئیچ ها برای اولین بار در سال 1932 توسط فردی به نام پیتر مک گل اختراع شد که یکی از کارمندان شرکت باتری سازی برگش بود. در سال 1933 با پیشرفت کار خود شرکتی به اسم میکروسوییچ بنیان کرد که از همان زمان نام وی به روی وسیله ی پر کاربرد میکرو سوییچ قرار گرفت. به میکروسوییچ گاها کلید مینیاتوری ضربه ای سریع هم می گویند. کلید(مدار) وسیله ای است برای وصل و قطع کردن برق، که تغییر مسیر جریان الکتریسیته را در یک مدار برعهده دارند. مانند کلید آسانسورها.

میکروسوئیچ (Micro switch)، همانند کلید ها عمل می کنند. در واقع میکروسوئیچ ها به جریان های برقی فرمان می دهند و جریان مدارهای برقی را کنترل می کنند. و با یک شوک برقی کوچک تحریک می شوند و وظیفه ی خود را آغاز می کنند. میکروسوئیچ ها به دلیل کم هزینه بودن، عمری مفید، مقاومت زیاد، در صنایع های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هنوز هم شرکت های بزرگ دنیا از نام میکروسوئیچ استفاده می‌کنند و این محصول را به این نام صدا می‌زنند. لیمیت سوییچ ها بسته به نوع و مدلشان کاربرد های مختلفی دارند اما از نظر کارکرد و قیمت میکروسوئیچ شبیه به هم هستند. 

میکروسوئیچ صنعتی

کاربرد لیمیت سوئیچ 

لیمیت سوئیچ یک دستگاه الکترومکانیکی است که برای ارسال سیگنال الکتریکی بر اساس یک تعامل فیزیکی استفاده می شود. لیمیت سوئیچ برای تشخیص وجود اشیا یا عدم وجود اشیاء استفاده می شود.

لیمیت سوئیچ  را می توان در تعدادی از دستگاه های روزمره یافت:

آنها در مایکروویوها برای بررسی بسته بودن درب قبل از مجاز شدن کار استفاده می شوند.

آنها در آسانسورها استفاده می شوند تا به سیستم اطلاع دهند که کابین به طبقه مورد نظر رسیده است.

لیمیت سوئیچ در درب ماشین لباسشویی به عنوان یک عامل مجاز برای شروع چرخه شستشو استفاده می شود.

جهت خرید لیمیت سوئیچ و اطلاع از قیمت میکروسوئیچ از طریق لینک های زیر با ما در ارتباط باشید.

انواع میکروسوئیچ و لیمیت سوئیچ :

همانطور که گفته شد این وسیله کاربرد های مختلفی دارد: ازجمله اینترلاک درب لباسشویی یا درب ماکروویو، کلید تشخیص طبقه و ایمنی در آسانسور ها، تشخیص سکه در دستگاه های سکه ای یا حتی لیمیت سوییچ داخل دستگاه کپی برای تشخیص جمع شدگی کاغذ و …. .

میکروسوئیچ فشاری (  ساده، قرقره دار )

میکروسوئیچ اهرمی ( ساده، غلطک دا ر)

چرا لیمیت سوئیچ مهم است؟

لیمیت سوئیچ روشی ارزان برای ایجاد ارتباط بین حوزه های فیزیکی و الکتریکی هستند. آنها چندین دهه پیش توسعه یافته اند و استفاده انبوه از آنها به طور قابل توجهی هزینه آنها را برای کاربر نهایی کاهش داد. بنابراین به دلیل سادگی و هزینه کم نقش مهمی در ساخت دارند.

لیمیت سوئیچ در تولید

لیمیت سوئیچ بی شماری در تولید یافت می شوند. آنها به عنوان وسایل کنترل و وسایل ایمنی برای ماشین آلات و پرسنل استفاده می شوند. در تمام موارد، سوئیچ های محدود یک سیگنال دیجیتال را به سیستم کنترل ارسال می کنند. بر اساس سخت افزار و نرم افزار متصل به سوئیچ های مذکور، سیستم قادر به انجام اقدامات مناسب می باشد.

موارد استفاده و کاربرد لیمیت سوئیچ

تشخیص و شمارش محصول

هنگامی که یک محصول به لیمیت سوئیچ فشار می آورد، یک سیگنال به سیستم کنترل ارسال می شود. از طریق منطق ساده پله‌ای PLC، کاربر می‌تواند تعداد دفعاتی را که محصول توسط لیمیت سوئیچ می‌رود را بشمارد و شمارنده را برای اپراتور نمایش دهد.

ایمنی پرسنل

 یک لیمیت سوئیچ می تواند برای تشخیص باز شدن یک محافظ ایمنی استفاده شود که دستگاه را متوقف می کند و انرژی را از بین می برد. اگر حفاظ در حین کار باز شود، دستگاه متوقف می شود. اگر حفاظ در حین توقف دستگاه باز شود، لیمیت سوئیچ از روشن شدن دستگاه جلوگیری می کند. در هر دو مورد، لیمیت سوئیچ برای محافظت از اپراتور از آسیب احتمالی استفاده می شود.

ایمنی ماشین

 یک لیمیت سوئیچ می تواند برای محافظت از ماشین آلات در برابر آسیب غیر عمدی استفاده شود. این شامل اجزایی است که بخشی از تعویض ها هستند (انتهای ابزار بازو)، قطعاتی که ممکن است در طول زمان فرسوده شوند (کلاچ موتور) و قطعاتی که ممکن است در صورت خرابی به دیگران آسیب برسانند (دنده ها، شفت ها و غیره).

میکروسوئیچ آسانسور

میکروسوئیچ

یکی از مهم ترین قطعات موجود در آسانسورها میکرو سوییچ ها هستند. در ابتدا و انتهای چاله آسانسور از این قطعات استفاده می شود تا از خطرات احتمالی برخورد کابین یا سقف آسانسور به زمین جلوگیری شود.

البته از میکرو سوئیچ های آسانسور بین طبقات و برای شناسایی هر طبقه هم استفاده می کنند. تعداد میکروسوئیچ های استفاده شده برای کف و سقف چاله آسانسور به نوع تابلو فرمان نصب شده در آن بستگی دارد، اما در کل چیزی بین 4 تا 6 عدد در هر ردیف نصب می شود. هر کدام از این میکرو سوئیچ های آسانسور کار خاصی را انجام می دهند. دو نوع از میکرو سوییچ های مورد استفاده برای آسانسورها میکروسوئیچ غلتکی و پروانه ای است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عملکرد آسانسور و کاربرد میکروسوئیچ در آن پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله دلیل استفاده از میکروسوئیچ در آسانسور بیندازید.

میکروسوئیچ صنعتی

 میکروسوئیچ صنعتی از نظر کارکرد، مشابه سایر میکرو سوئیچ ها عمل می کند. منتها ممکن است برخی قطعات این دستگاه برای استفاده های صنعتی دارای طول عمر بیشتری به نسبت سایر مدل های خود باشند.

 

انواع مختلفی از میکروسوئیچ صنعتی وجود دارد مثل: فشاری، غلطکی، سوزنی.از میکرو سوئیچ صنعتی در کارخانه ها و صنایع مختلفی برای کنترل حد، نمایش وضعیت، شمارش قطعات و … استفاده می کنند. میکروسوئیچ های صنعتی مانند سایر قطعات مزایا و معایبی دارند که عبارتند از:

 

  • 1. استفاده و عملکرد راحت و آسان برای همه  
  • 2. پوشش بادوام و مقاوم در محیط های صنعتی مختلف
  • 3. عمر با دوام و طولانی
  • 4. استفاده برای جریان های بالا و مقاومت خوب به نسبت سایر سنسورها
  • 5. مقاومت خوب در مقابل نویزها و اعوجاج الکتریکی و تداخل های رادیویی
  • 6. نداشتن جریان نشتی و کارکرد آسان تیغه های NO و NC
  • از معایب میکروسوئیچ صنعتی هم می توان به مواردی مثل:
  • 1. عمر کمتر کنتاکتورها به نسبت سنسورهای غیر تماسی
  • 2. اصطکاک و فرسودگی قطعات متحرک
  • 3. قابلیت استفاده از این قطعات در تمام محیط های صنعتی وجود ندارد.

میکرو سوئیچ Telemecanique چیست؟ میکرو سوئیچ Telemecanique یا تله مکانیک اشنایدر، برای اولین بار توسط برادران اشنایدر در سال 1836 تولید شد. میکرو سوئیچ اشنایدر یکی از بهترین میکروسوئیچ های برند می باشد. تله مکانیک اشنایدر با کاربرد های متنوعی تولید و عرضه شده است که از رایج ترین کاربرد تله مکانیک اشنایدر میتوان قفل ایمنی داشتن را گفت، در تله مکانیک اشنایدر میتوان شمارنده داشتن اشیاء را نام برد. از میکروسوئیچ شناور، برای سیستم های کنترل کننده مانند دوربین های کنترل سرعت استفاده می شود.

خرید میکروسوئیچ Telemecanique

خرید میکروسوئیچ Telemecanique را در فروشگاه بانک صنعت با بهترین برند های دنیا و عرضه کننده ی انواع تجهیزات برق صنعتی و خرید میکروسوئیچ های ارش ، اس ام پی ، زیمنس ، شمرسال، کامپی، امرون، هانیول، تی آر سی، سی ان تی دی،کیپه. درسایت بانک صنعت با مشاوره رایگان قبل از خرید.
جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت میکروسوئیچ قبل از خرید انواع میکروسوئیچ با کارشناسان فروشگاه بانک صنعت در ارتباط باشید.
فروش انواع لیمیت سوئیچ لاله زار
فروشگاه بانک صنعت با 40 سال سابقه ی فروش انواع لیمیت سوئیچ لاله زار در زمینه ی وادرات انواع میکروسوئیچ ، لیمیت سوئیچ ، تامین انواع تجهیزات برق صنعتی ، پنوماتیک، هیدرولیک، و ابزار های دیگر را با بهترین برند های دنیا به صورت فروش آنلاین و فروش حضوری با داشتن گارانتی و ضمانت صد در صد کالا به فروش می رساند.

قیمت-میکروسوئیچ

عملکرد لیمیت سوئیچ

همانطور که در بالا توضیح داده شد، یک لیمیت سوئیچ برای تبدیل تغییر در حالت مکانیکی به یک سیگنال الکتریکی استفاده می شود.  

چگونه دستگاه واقعاً این کار را انجام می دهد؟

لیمیت سوئیچ یک دستگاه ساده است. اهرم برای بستن یک کنتاکت درون سوئیچ استفاده می شود. هنگامی که کنتاکت بسته است، به سیگنال الکتریکی اجازه عبور می دهد. عملکرد مکانیکی مشابه عملکرد یک کلید چراغ است. با این حال، یک فنر برای بازگرداندن لیمیت سوئیچ به موقعیت اصلی خود اضافه می شود.

پارامتر حیاتی یک لیمیت سوئیچ این است که در آن نقطه تماس درون آن را ببندد. این پارامتر بین انواع سوئیچ و همچنین برندها متفاوت خواهد بود. برای تأیید این موقعیت مهم است که دیتاشیت را تأیید کنید. این بر طراحی سیستمی که از لیمیت سوئیچ استفاده می کند، تأثیر می گذارد.

لیمیت سوئیچ - تنظیمات سیگنال الکتریکی

همانطور که قبلاً بحث شد، هنگامی که محرک در یک فاصله معین جابجا شد، سوئیچ ساخته می شود. در این مرحله، باید سیگنالی را به یک دستگاه الکتریکی که ممکن است یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی (PLC)، رله، مدار کنترل یا یک لیمیت سوئیچ اضافی باشد، ارسال کند. لیمیت سوئیچ شبیه رله است به این معنا که می توان آن را در یکی از تنظیمات زیر خریداری کرد:

به طور معمول باز |

سوئیچ به جریان اجازه می دهد تا پس از فعال شدن از آن عبور کند. در حالت استراحت هیچ جریانی از سوییچ عبور نمی کند.

عادی بسته |

سوئیچ پس از فعال شدن جریان را متوقف می کند. در حالت استراحت، جریان آزادانه جریان خواهد داشت.

ترکیب دو |

سوئیچ مجموعه ای از کنتاکت ها را ارائه می دهد که می توانند در مدارهای عادی باز (NO) و معمولاً بسته (NC) استفاده شوند.برای هر یک از پیکربندی ها باید استدلال کرد. با این حال، وقتی صحبت از لیمیت سوئیچ برای اهداف ایمنی استفاده می شود، همیشه توصیه می شود که جریان در حال گردش در حالت استراحت باشد. این مهم است زیرا در هنگام بروز مشکل در مدار، ایمنی باید فعال شود. اگر در حالت استراحت روی حالت بدون برق تنظیم شود، مدار ممکن است از آسیب یا آسیب جلوگیری کند. 

 

 چگونه بفهمم لیمیت سوئیچ من خوب است یا بد؟!

با استفاده از یک اهم متر اولیه یا مولتی متر دیجیتال (DMM)، می توان تشخیص داد که آیا لیمیت سوئیچ بد است یا خیر. لیمیت سوئیچ را از سیستم جدا کنید و سیم های اهم متر را به هر ترمینال اعمال کنید. اگر لیمیت سوئیچ به طور معمول باز باشد (NO)، مقاومت باید بسیار بالا باشد. اگر معمولاً بسته است (NC)، مقاومت باید نزدیک به صفر باشد. لیمیت سوئیچ را در موقعیت فعال قرار دهید و مقاومت را اندازه گیری کنید. در این تنظیمات باید برعکس باشد. اگر انتقال رخ ندهد، لیمیت سوئیچ بد است.

 

نتیجه گیری در مورد لیمیت سوئیچ

 سوئیچ های محدود در طیف گسترده ای از برنامه ها در سطح تولید و همچنین زندگی روزمره ما استفاده می شوند. لیمیت سوئیچ یکی از اساسی ترین اجزای مکانیکی / الکترونیکی در یک طبقه تولید است. آنها برای تشخیص اشیا و ایمنی ماشین / پرسنل استفاده می شوند. سوئیچ محدود هنگامی که در یک موقعیت خاص قرار گرفت سیگنالی را به مدار کنترل ارسال می کند. اگرچه عملکرد مستقیم است، طیف گسترده ای از این سوئیچ ها به منظور ارائه انعطاف پذیری به کاربر نهایی وجود دارد.

 

نحوه کار میکرو سوئیچ

سفارش-میکروسوئیچ

همانطور که گفته شد، میکروسوئیچ همانند کلید ها عمل می کنند و جریان های مدار الکتریکی را کنترل می کنند. تنها تفاوت میکروسوئیچ با کلید، در این است که  میکروسوئیچ ها با یک شوک برقی شروع به کار می کنند. و در میکروسوئیچ ها فنری قرار دارد و تا زمانی که به آن فنر ها فشاری وارد نشود، شروع به کار نمی کنند. و تا زمانی که این فنرها آزاد نشوند عملکرد میکروسوئیچ متوقف نمی شود. لیمیت سوئیچ برای کنترل و نمایش وضعیت عملکرد برق به کار می رود، این عملکرد می تواند با وصل شدن و قطع شدن جریان برق انجام شود.

 

 

 

کاربرد میکرو سوئیچ

امروزه در صنعت برند ها و مدل های مختلفی از این کلید ها ساخته شده که هر کدام قابلیت هایی دارند که با دیگری متفاوت است اما همه یک کار را انجام می دهند و تنها تفاوت آنها در کیفیت مواد به کار رفته برای ساختشان است. از میکروسوئیچ ها برای صنایع خانگی و غیر خانگی در دستگاه های ماکروویو، دستگاه های پرینتر، دستگاه های کپی، آسانسور ها، بالابر ها، ماشین های لباسشویی و… استفاده می شود و عملکرد این دستگاه های برقی را بهتر کنترل می کند.
میکروسوئیچ ها را برای صنایع خانگی و غیرخانگی طراحی کرده اند و کاربرد میکروسوئیچ ها را برای کار با انواع صنایع را یکسان طراحی کرده اند.

یکی از دلایلی که میکرو سوییچ ها را اینقدر محبوب کرده است قیمت بسیار پایین و عمر خیلی بالای آن هاست که طبق گفته یکی از سازنده های معروف میکروسوئیچ در جهان ( تله مکانیک) این میکرو سوئیچ عمر بالای 1 تا 100 میلیون بار عمل کردن را دارد . حتی برای برعکس شدن شرایط کار یک پروژه مثلا برای روشن کردن یک دستگاه و خاموش کردن سایر دستگاه ها توسط میکرو سوییچ می توان از آن استفاده کرد.

برند های محبوبی که در میکرو سوئیچ ها موجود می باشد عبارتند از : اشنایدر ، تله مکانیک  KIEPE ، شیمرسال و … که چند نمونه از بهترین برند های تولید کننده این کلید های محبوب هستند.

میکرو-سوئیچ

مزایا و معایب میکروسوئیچ ها

میکرو سوئیچ ها دارای عملکرد هایی می باشد که مزیت و معایبی را به همراه دارند از جمله این مزیت و معایب ها میتوان گفت که:

مزایای میکروسوئیچ ها

1. میکروسوئیچ ها تقریبا در هر صنایعی، چه خانگی چه غیر خانگی، مورد استفاده هستند.
2. نصب میکروسوئیچ ها آسان است.
3. میکروسوئیچ ها، مصرف برق کمی دارند.
4. مقاومت فیزیکی میکروسوئیچ ها خوب است و عملکرد خوبی در مکان های پرخطر دارند.
5. میکروسوئیچ ها در برابر نویز الکتریکی مقاوم هستند.

معایب میکروسوئیچ ها

1. در تجهیزاتی با سرعت نسبتا کم مورد استفاده هستند.
2. برای فعال شدن نیاز به تماس فیزیکی دارند.

 

ویژگی های میکروسوئیچ خوب چیست؟

عمر مفید هر میکرو سوییچ در نوع کم کارکرد 1 میلیون بار و در مدل های صنعتی پر کاربرد به بیش از 10 میلیون بار چرخه کارکرد می رسد. میکرو سوئیچ ها کلید های بسیار حساسی هستند که با کوچک ترین فشار عمل می کنند و در طیف وسیعی از وسایل مانند لوازم الکترونیکی، عملگرها و …. استفاده می شوند.

عمر مفید بالای این قطعات و دیر خراب شدن میکروسوئیچ ها باعث پیشرفت زیاد استفاده از آنها در صنعت الکترونیک شده است و به سرعت حتی در لوازم خانگی مورد استفاده قرار گرفته اند. یکی از فرق های اصلی میکرو سوئیچ با دیگر کلید ها کوچک بودن و امکان جابجایی در دستگاه های متحرک به دلیل قرارگیری دکمه بر روی خود میکرو سوئیچ است. همین دلیل باعث می شود که بتوانید آن را در انواع دستگاه ها نصب کنید.

یکی دیگر از فرق های میکرو سوییچ ها واکنش سریع آنهاست که به محض احساس فشار عملیات قطع یا وصل برق را انجام می دهد . در تمام حالت ها و برای انجام تمام پروژه ها می توان از میکرو سوییچ استفاده کرد. در میکروسوئیچ ها تفاوت میزان جابه جایی کوچک محرک که باعث تغییر وضعیت میکرو سوئیچ می شود به نسبت میزان جابه جایی کنتاکت های الکتریکی میکروسوییچ که سرعت زیادی دارد بسیار مشهود است.

میکروسوئیچ-صنعتی
خرید-میکرو-سوئیچ

در لیمیت های سوییچ بیشتر از طراحی های پدیده پسماند استفاده می کنند. این پدیده می گوید حرکت معکوس محرک برای بازگرداندن کنتاکت ها به وضعیت اولیه خود کافی نیست و محرک باید به میزان قابل توجهی در جهت عکس حرکت کند تا وضعیت اولیه بازگردد.

هنگامی که کنتاکت های موجود در میکروسوییچ به هم نزدیک می شوند احتمال به وجود آمدن پدیده قوس الکتریکی در آنها وجود دارد. برای جلوگیری از بروز این مشکل راهکارهای مختلفی وجود دارد. به عنوان نمونه سرعت بخشیدن به عمل قطع و وصل مدار با استفاده از یک فنر.

وظیفه فنر در کلید سوئیچ آن است که یک پایان بسیار سریع در عمل قطع یا وصل کنتاکت ها به وجود آورد. یکی دیگر از روش ها استفاده از تیغه ها عایق از جنس سرامیک بین کنتاکت ها است.

جالب است بدانید در میکرو سوییچ هایی که برای ولتاژهای بالا استفاده می شوند کنتاکت ها را درون روغن نگهداری می کنند تا از ایجاد قوس الکتریکی جلوگیری کنند. به این لیمیت سوئیچ ها، میکروسوئیچ روغنی گفته می شود. در برخی موارد هم کنتاکت ها را در خلا نگاه می دارند.

مشاوره تخصصی و حرفه ای

فروشگاه بانک صنعت ارائه دهنده انواع میکروسوئیچ های برندهای مطرح میباشد. شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره و خرید میکروسوئیچ از طریق راه های زیر در ارتباط باشید :

‫4.8/5 ‏‫(5 نظر)‬
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

واتس آپ واتس آپ تلگرام
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
0 موارد محصول
حساب کاربری من
فروشگاه
وبلاگ