مقاله ها

میکرو سوئیچ اشنایدر (تله مکانیک)

اشنایدر

تاریخچه کمپانی اشنایدر ( تله مکانیک )

در سال 1836 با کمک برادران اشنایدر و شرکت CREUSOT، یکی از بزرگترین شرکت های حال حاضر دنیا در زمینه تولید انواع تجهیزات برقی با تولید اولین محصول خود یعنی میکروسوئیچ فعالیت خود را آغاز نمود .

همکاری برادران اشنایدر و شرکت CREUSOT، دو سال بعد یعنی در سال 1838 میلادی باعث ایجاد شرکتی به اسم SCHNEIDER & CIE شد که امروزه به نام های اشنایدر الکتریک ( تله مکانیک ) شناخته می شود . 

تله مکانیک ( اشنایدر ) برند محبوب و معروف دنیای الکترونیک سال هاست در ایجاد تحول و سیراب کردن صنعت برق نقش مهمی دارد. اشنایدر الکتریک را در ایران همه به اسم تله مکانیک می شناسند و سال هاست به همین اسم در ذهن مردم نقش بسته است .

شرکت اشنایدر به عنوان یک شرکت فعال بین المللی در زمینه مدیریت انرژی و راهکارهای اتوماسیون است که در راستای تولید تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری فعالیت می کند.

صرفه جویی در انرژی همیشه شعاری بوده که اشنایدر دنبال کرده و همین شعار باعث ارائه طرح توسعه ارتباط در مناطق مختلف شده است. اشنایدر الکتریک از 500 شرکت کوچکتر تشکیل شده و سهام آنها در بازار بورس Euro Next عرضه می شود. این کمپانی به عنوان مادر اصلی شرکت های مختلف و معروفی همچون Pelco، APC، Square D و … فعالیت می کند. 

schneider

شرکت اشنایدر ( تله مکانیک ) قدرت لازم را بدست آورده بود و در سال 1891 به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان صنعت الکترونیک شناخته و معروف شد . اما اشنایدر همیشه دنبال پیشرفت و ارتقا کسب و کار خود بود به همین دلیل در قرن بیستم و در سال 1919 با کشورهای آلمان و اروپای شرقی وارد اتحادیه مالی و صنعتی اروپا شدند.

با این وجود کمپانی تله مکانیک ( اشنایدر ) هنوز خود را در جایگاهی که نیاز داشت نمی دید . به همین دلیل با کمپانی های بزرگی مانند وستینگاوس یک تیم بزرگ الکرونیکی را در جهان تشکیل داد . در همین دوران بود که اشنایدر ( تله مکانیک ) فعالیت گسترده خود را در حوزه تولید تجهیزات برقی ، موتور های الکترونیکی و همچنین لوکوموتیو های برقی آغاز کرد .

تغییرات در حوزه فعالیت بعد از جنگ جهانی دوم باعث ایجاد آمادگی اشنایدر الکترونیک ، برای ورود به بستر بزرگ بازار های جدید شد . شرکت اشنایدر الکترونیک ( تله مکانیک ) شرایط را برای تصاحب بازار های جدید آماده می دید تا بتواند تمام بازار الکترونیک را در جهان به سلطه خود در آورد . 

در سال ها 1981 تا 1997 اشنایدر تمام تلاش خود را برای تشکیل گروه ی از کمپانی ها بزرگ صنعت برق کرد و در آخر توانست کمپانی هایی نظیر  ( تله مکانیک ، مارلین ، گرین و … ) را به گروه خود اضافه کند . 

تله مکانیک

یکی از این کمپانی ها در ایران نام بسیار آشنایی دارد. تله مکانیک یکی از زیر مجموعه های شرکت اشنایدر الکترونیک است سال های زیادی در ایران محصولات با کیفیت تولید میکرد .

تله مکانیک برای گسترش کارش در سال 1354 شمسی یکی از شعب خود را به منظور مونتاژ کلید های مینیاتوری تیپ C60N  در ایران احداث کرد، می توان گفت معروف ترین وسیله ساخت این کمپانی در ایران کنتاکتور است، همین امر باعث پیشرفت ایران در این زمینه و محبوبیت تله مکانیک شد.

بعد از یکی شدن تله مکانیک و اشنایدر الکترونیک این شرکت از ایران خارج شده و تنها نمایندگی اصلی آن در حال حاضر در ایران قرار دارد .

با حمایت هایی که از طرف کلیگسال در سال 2009 از شرکت اشنایدر فرانسه شد، این شرکت در زمینه تولید انواع تجهیزات یو پی اس، اتوماسیون ساختمان و تجهیزات کنترل حرکت پیشرفت چشمگیری داشت. این شرکت امروزه تمام قطعات و محصولات خود را با نام اشنایدر الکترونیک به جهان عرضه می کند .

دفتر مرکزی اشنایدر الکترونیک ( تله مکانیک )، این شرکت بزرگ و مهم در صنعت الکترونیک و برق در کشور فرانسه است که در سال 1836 توسعه و توسط دو برادر جوزف اوژن اشنایدر و آدولف اشنایدر تاسیس شده است.

کمپانی اشنایدر از سال 1836 تا به امروز به عنوان یک متخصص در تولید تجهیزات الکترونیکی و مهندسی و همچنین یک متخصص در مدیریت انرژی فعالیت می کند . اشنایدر الکتریک در سال 1919 برای همکاری بهتر با شرکت وستینگهاوس شروع به فعالیت در زمینه تولید موتور های الکترونیکی برای نیروگاه ها کرد .

برادران اشنایدر ( تله مکانیک ) در زمانی قبل از دوران جنگ جهانی دوم با پیشرفت صنعت کشتی سازی و صنعت آهن و استیل فعالیت خود را به سمت صنعت الکتریسیته و اتوماسیون تغییر دادند .اشنایدر الکترونیک ( تله مکانیک )

همانطور که گفته شد در قرن بیستم اشنایدر برای پیشرفت در صنعت برق کارخانه تله مکانیک و اسکوئری و مرلن ژرن را خریداری کرد و گروه اشنایدر الکترونیک را به وجود آورد .

جالب ترین نکته این است که اشنایدر الکترونیک با خرید کارخانه LEXAL به دومین توزیع کننده بزرگ در صنعت برق اروپا تبدیل شد و با تاسیس 130 شعبه در کشور های جهان یکی از پیشگامان در صنعت برق جهات است .

نقش بزرگ اشنایدر الکترونیک در بازار جهانی چیست ؟

اشنایدر الکترونیک در صنعت انرژی و زیربنایی باعث تغییرات بزرگ و  مثبتی در دنیا شده است مانند : شبکه های برق ، فرودگاه ، تصیفه آب شرب ، مخابرات ، مرکز داده و … نقش دیگر آن در صنعت مواد غذایی، خودرو سازی ، بسته بندی ، دارو ، تجهیزات الکترونیکی و مواردی از این قبیل به وجود می آید.

در صنعت ساختمان ما هر روزه آن ها را مشاهده می کنیم : فروشگاه ، کارخانه ها ، هتل ، بیمارستان ، موزه ، مدرسه ، دانشگاه ها و …

جالب است بدانید شرکت اشنایدر (تله مکانیک)، با داشتن سابقه کاری نزدیک به 200 سال در گروه قدیمی ترین کمپانی ها قرار گرفته است.

این شرکت بیش از 150000 نفر نیروی انسانی فعال در شهرها و کشورهای مختلف دارد. این کمپانی تا به امروز بیشتر از 20000 نوع اختراع مختلف تولید و به نام خود ثبت کرده است.

اشنایدر الکترونیک 

از سال 2015 به بعد هم یک برند تجاری دیگر به نام life is on برای خود ثببت کرد. در سال 2016 شروع به انجام پروژه های گوناگون در زمینه اینترنت اشیا (IOT) نمود و سالانه تکنولوژی ها و پیشرفت های بیشتری را در پرونده کاری خود ثبت کرد.

از 2017 تا کنون هم با شرکت Aveva Group که در زمینه تولید و توسعه نرم افزارهای مهندسی و صنعتی است فعالیت می کند.

بانک صنعت یکی از عرضه کننده های محصولات اشنایدر ( تله مکانیک ) در ایران است که تاریخ بالایی در زمینه فروش محصولات الکترونیکی دارد . بانک صنعت با ارائه مستقیم محصولات تمام رابطه ها را حذف کرده به همین دلیل باعث پایین آمدن قیمت نهایی محصولات می شود .

شما مشتریان و کاربران عزیز می توانید برای اطلاع از محصولات، ویژگی ها و هرگونه سوال فنی در این زمنیه با کادر فنی فروشگاه بانک صنعت در ارتباط باشید.

بانک صنعت دارای مجموعه ی بزرگی از محصولات اشنایدر الکترونیک ( تله مکانیک ) است که شما عزیزان میتوانید با خیال راحت از فروشگاه بانک صنعت خرید کرده و محصول را درب محل کار یا منزل خود تحویل بگیرید .

همانطور که گفتیم امروزه کمپانی اشنایدر ( تله مکانیک ) به یکی از بزرگترین تولید کنندگان لیمیت سوئییچ در دنیا تبدیل شده است. مدل های مختلف ارائه شده توسط این کمپانی عبارتند از: میکرو سوئیچ فشاری، میکرو سوییچ غلطکی، میکروسوییچ اهرمی، میکروسوئیچ بالابر، میکروسوئیچ تابلویی، میکرو سوییچ مغناطیسی، میکروسوییچ صلیبی و …    

چند نمونه از محصولات میکرو سوئیچ اشنایدر ( تله مکانیک ) در فروشگاه بانک صنعت :

لیمیت سوئیچ اشنایدر ( تله مکانیک ) XCKM110 ، لیمیت سوئیچ اشنایدر تله مکانیک XCKJ161 ، لیمیت سوئیچ اشنایدر تله مکانیک XCKJ167 ، لیمیت سوئیچ اشنایدر تله مکانیک XCKM121 ، میکرو سوئیچ اشنایدر ( تله مکانیک ) مدل XC2Jc10131 ، میکرو سوییچ اشنایدر ( تله مکانیک ) مدل XCK10511 ، لیمیت سوئیچ اشنایدر ( تله مکانیک ) XCKM115   و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی موجود با کارشناسان ما در تماس باشید :

تماس با فروشگاه بانک صنعت

  •  تهران – خیابان لاله زار جنوبی – اول کوچه گودرزی – پلاک ۴۸
  •  021-33927425 – 02133927423
  •  mond_electric@yahoo.com
‫5/5 (3 امتیاز )

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *